BUGÜN BAYRAM.

İnsanlar mahşerde buraklara binerek sırat  köprüsünden geçecekler. Buraklar yani her sene  Allah için kurban edilen hayvanlar aynen insanlar gibi duyguları, hisleri olan, canları acıyan, aileleri olan, ölmek değil yaşamak isteyen canlılar. İslam’da her sene kurban kesmek yerine her sene bir hayvana insan gibi bakmak ve sevmek ibadet olsaydı, kan akıtmak değil de kan akıtmamak, sevmek ibadet olsaydı her şey daha farklı olabilirdi.Bizim bayramımız başka canlıların acı çekmesi ve  öldürülmesi olmamalıydı, olmamalı.

BUGÜN BAYRAM.” üzerine 2 yorum

  1. Siz tüm söyleyeceklerime tercüman olmuşunuz:( dinimi anlamakta hala güçlük çekiyorum ve 40 yılı aşkın bunun savaşını veriyorum sonuç koca bir “0” çok üzgünüm:(((

    Beğen

  2. KEŞKE.BU GÜN BAYRAM DIŞARI ÇIKAMIYORUM.GÖRMEKTEN KORKUYORUM,HİSSETMEKTEN KORKUYORUM,DÜŞÜNDÜKÇE ÇILDIRASIM GELİYOR.TÜKETİM ÇILGINLIĞI UĞRUNA YAPILAN ŞEYLERİN UCU BUCAĞI YOK.AZICIK İNSANLARI DÜŞÜNCEYE SEVK EDEBİLİRSEK.EN AZINDAN YEDİKLERİNİN PARÇALADIKLARININ,DA KENDİSİNDEN FARKI OLMADIĞINI,İNSANIN ÜSTÜN IRK,HERŞEY İNSANLAR İÇİN VAR, ZİHNİYETİNİ BİRAZCIK OLSUN DEĞİŞTİREBİLSEK.KEŞKE….BAYRAMINIZ KANSIZ OLSUN.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.