“Ama Ben Hiçbir Hayvanı Kendim Öldürmedim ki…”

Despina Rosales

 

Ee?

Birisine hayvanı öldürmesi için para ödemek, o hayvanı kendinizin öldürmesi kadar kabahatli bir eylem. Unutmayın, endüstrilerde çalışıp hayvanları öldüren insanlar bu işi eğlenceli olduğu için yapmıyorlar: bu, onların işi. Maaşlarını tüketicilerin satın almaları sonunda kazandıkları bir iş.

Birisine hayvanı öldürmesi için para ödemek tetiği sizin çekmeniz kadar suçlu yapar sizi: sonunda siz eğer istemeseydiniz O adam o hayvanı asla öldürmeyecekti. Aynı şey hayvanların öldürülmesiyle elde edilen bütün ürünlerin satın alınmasında da geçerli. Birisine kirli bir işi yapması için para vermek o işi kendi ellerinizle yapmak kadar sorumlu yapıyor sizi.

Will Tuttle, “The World Peace Diet-Dünya Barışı Diyeti” adlı kitabında  şöyle söylüyor: “ Kiralık silaha öldürmesi için para ödeyen bir mafya babasıyız biz, bıçağı kullanan biz olmasak da beyaz gömleğimiz kirleniyor”.

Eğer bu sizin ağzınızın tadını kaçırdıysa o zaman hayvanların öldürülmesine destek vermeyi bırakın. Onların ölümlerinden elde edilen ürünleri almaya son verin.

Nasıl?

Vegan olun.

-“Vegan World” Facebook sayfasından çevrildi. Teşekkür ederim.-

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.