“ATIK EŞYALAR”…

Her yıl sadece Kuzey Carolina’da 250 BİN hayvan sadece onları kimse sahiplenmediği ve umursamadığı için ötenazi ile öldürülüyor. Bu, günde 700 hayvan demek.

Kuzey Carolinalı fotoğrafçı Mary Shannon Johnstone hayvanlarda aşırı popülasyon konusuna halkın dikkatini çekmek istiyor. “Hayvan Üretme Cehaleti” adlı moral bozucu projesi hayvan barınaklarındaki koşullara ve öldürülen güzel (ve çoğu kez sağlıklı) hayvanların trajedisine acımasız bir bakış niteliği taşıyor. Türkiye’de 5199 sayılı yasada meydana getirilmek istenen değişiklikler sonucunda sokaklarda hayvan kalmaması, hayvanların barınaklarda toplanması ve  toplanan hayvanların iktidarın uygun gördüğü şekillerde idare edilmesi söz konusu…bu proje şu anda kenara konmuş olabilir, gene de gelinecek nokta burası. O yüzden aşağıdaki çalışmaları bu bilgiyi de aklımızda tutarak incelemeliyiz…

 Resimlerin hepsi Mary Shannon Johnstone’un ‘ATIK EŞYALAR’ adlı projesinden…

ATIK EŞYALAR

Mayıs ayında 55 kedi aynı anda öldürüldü.

Kedi ve  köpeklere anestezi uygulandıktan sonra, anesteziden daha güçlü bir enjeksiyon kullanılarak öldürülüyor.

Bir veteriner: “buradaki trajedi onlara ötenazi uyguluyor olmamız değil.. trajedi, ötenazi uygulamak zorunda olmamız. Başka alternatif yok”.

Bu yaralı kedinin karnında ve arka patisinde tedavi edilmemiş enfeksiyon ve yaralar vardı. Kimse kediyi sahiplenmeyince kedi ötenazi uygulanarak öldürüldü.

Sahibi tarafından barınağa bırakılmış bir köpek…ötenaziyle öldürüldü.

Çöpe atılmış bir fetüs

Ötenazi öncesi yavru kediler…

Bu köpek ötenaziyle öldürülmeden önce, daha anestezi uygulanmak üzereyken korkuyor.

Bakılacak hiç bir yer olmadığı için bu  yavru kediler yok ediliyor…

Kedi ötenaziyi bekliyor…insanlardan farklı olarak dişi kediler menopoza girmez, böylece  ölene dek yüzlerce yavru doğurabilir.

ABD’de ekonomik çalkantılar bir çok evcil hayvan sahibinin hayvanlarını terketmesine yol açtı.Resimdeki kör köpeğin sahibi hayvan için gerekli olan ilaç ve tedaviyi tedarik edemediği için köpeği ötenaziyle  öldürülmek üzere bir barınağa teslim etti.

Kedi ve köpeklere ötenaziyle öldürülmeden önce anestezi uygulanıyor. Sakinleştiriciler canlarını yakmasa bile hayvanlar gene de korkuyor.

Bu köpek daha anesteziden almadan bile  korkuyor.

Anestezi almış kediler…ötenazi uygulanarak öldürülecekler.

Anestezi almadan korkan köpek…gözler…

Ötenazi sonrası köpeklerin cesetleri büyük siyah poşetlere yerleştiriliyor…

http://shannonjohnstone.com/

“ATIK EŞYALAR”…” üzerine 3 yorum

  1. Onları alıp ta kısırlaştırmayan ailelerin hepsinin Allah Belasını Versin inşallah. Sırf amerika için demiyorum dünyanın her yerinde hayvan terkedenlerin aynı şekilde öldürülmeleri gerekiyor.

    Beğen

  2. Allah bin belanizi versin katiller.Zengin Amerika oraya buraya silah ginderip insanlari oldurtecegine, masumlari bombalayacagina otur da hayvanlari kisirlastir ,sonra da adam gibi eceliyle ölene kadar bak.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.