ALF 2,400 Minki Özgürleştirdi: 30 Temmuz Idaho Eylemi

Yaşasın ALF!

28 Temmuz akşamı yaban hayat dostları olarak, Burley-Idaho’da Kürk Komisyonu ABD Yönetim Kurulu Üyesi Cindy Moyle’a ait kürk çiftliğine girdik, çitleri aştık ve  gece nöbetçilerine görünmeden içeri sızdık. Ardından Moyle’un bütün hayvan stoğunun %25’inden fazlasını bu yaban hayatı hapisanesini boşaltarak doğaya bıraktık.

Ay ışığında bu vahşi yaratıkların 2,400 tanesi kafeslerinden dışarı tırmandı, hayatlarının tamamını karanlıkta geçirmişlerdi, hayatlarında  ilk kez çimleri hissettiler. İlk başlardaki o çekingenlikleri birden bire sevinç dolu çığlıklarla, oyunla, Moyle mülküne ait derede yüzerken çıkardıkları seslerle dolu bir kakafoniye dönüştü. Onlar yeni hayatlarını Yılan Nehri çevresinde geçirecekler.

Kürk endüstrisi şüphesiz bu iyilik eylemi üzerine bir sürü yanlış bilgiyle propaganda yapmaya kalkacak.

Bizim terörist olduğumuzu iddia edecekler. Eğer kafesleri sessizce açmak terörist bir eylemse  o zaman kelimenin hiçbir anlamı yok demektir. O halde yaban hayvanların kitlesel olarak esir edilip öldürülmesi kelimenin gerçek anlamda uygulaması oluyor.

Bu minklerin evcil hayvanlar olduğunu ve açlıktan öleceklerini söyleyecekler. Çiftliklerde yetiştirilen minklerin doğada ne denli başarılı olduğunu gösteren  kanıtlar öyle çok ki; biz de doğası gereği suda yaşayan bu hayvanları izleyerek bu belgelere kendi katkımızı sunacağız, bütün hayatlarını kafeslerde yaşayarak geçiren bu hayvanların doğrudan suya dalıp yüzmeye ve avlanmaya başlamasını bir kenara not ediyoruz.

Mink çiftliğindeki koşulların son derece insani koşullar olduğunu söyleyecekler. Biz de  o zaman soruyoruz, neden bu çiftlikleri halktan gizliyorsunuz, neden fotoğrafların çekilmesini yasa tarafından kabul edilen bir suç haline getirmeye çalışıyorsunuz? Moyle ailesinin mülkünden kurtardığımız minkler kendi dışkıları içerisinde  yoğun bir esaret içerisinde yaşıyordu. Onların acıları gözün reddedemeyeceği denli netti, ve özgürlüğe duydukları özlem de ruhun anlayabileceği kadar açık seçik ortadaydı.

Baskınımızın benzeri eylemlere ilham olabileceğini söyleyecekler. Kesinlikle öyle olacağını söylüyoruz.  İnsanların en nihai şefkat eylemlerinde- başkalarının özgürlüğü için kendi özgürlüklerini riske attıkları türden eylemlerde bulunduğu bir dünyada yaşamamız harika bir şey.

Kürkleri için hayvanların öldürülmesine tamamen ve kesinlikle son verilene dek asla durmayacağımızı söyleyecekler. Bu noktada onlara tamamen katılıyoruz.

Yüreklerimizdeki sevgiyle hareket ediyoruz.

ALF/IDAHO

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.