KLM, G4S, göçmenler, maymunlar ve doğrudan eylem

14 Temmuz Hollanda

Dün akşam (12-13 Temmuz) ‘Ziyaretçiler’ olarak biz Hans Dujist adında GS4 Batı Avrupa yöneticisi ve KLM’in yöneticisi Erik Swelheim’ın evine boyalar fırlattık, duvarlara spreyle sloganlar  yazdık.

Biz G4S’nin bir çok ülkede göçmenlerin göz altına alınarak yurt dışı edilmesinde oynadığı rolü reddediyoruz. Hollanda’da bu rolleri sona erdi gibi, çünkü hükümet bütçede kesintiler yaptı. Ancak İngiltere ve Avustralya gibi diğer ülkelerde G4S göçmen hapisanelerinden ve/veya yurt dışına atılmalarından büyük oranda sorumlu. Mayıs ayı sonunda Avustralya’nın Papua Yeni Gine‘deki sahil gözetimi merkezindeki korumalar tutuklu bulunan göçmenlere saldırdı ve bir göçmeni öldürdü.

G4S’i Irak ve Afganistan işgalindeki rolü sebebiyle de reddediyoruz, ayrıca İsrail hapisanelerine, kontrol noktalarına, Apartheid Duvarı ve İsrail askeri ve polisine tedarik ettikleri ekipman ve güvenlik hizmeti vermesi sebebiyle de G4S’e karşı çıkıyoruz.

KLM’i ise yasa dışı göçmenlerin ülkeden atılmasında suç ortağı olması sebebiyle sorumlu görüyoruz. Göçmenler düzenli olarak ülkeden atılıyor. Şirket hükümetin talep ettiği şey yerine getirdiğini iddia ediyor ama bu bir bahane. KLM seneler boyunca yaptığı şeye son vermesi yönünde uyarıldı, buna rağmen etik ve  insani bir davranış geliştirme yönünde hiçbir adım atmıyor. Biz de sormaya devam etmeyi reddediyoruz.

KLM’i maymunların doğal yaşam alanlarından koparılarak dirikesim laboratuarlarına getirilmesine yardımcı olduğu için, ayrıca iklim değişikliği ve hava kirliliğine katkıları sebebiyle de suçluyoruz.

Sınırların olmadığı bir dünya, dünyayı mahveden ve canlıları yoksulluk, açlık, savaş, zulüm ve sömürüye mahkûm eden kapitalist sistemin sona ermesi için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Sınırlara ve devletlere hayır!

Viva la anarchia!

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.