PKK, Av Yasağı İlan Etti

PKK, Tunceli‘de av yasağı ilan etti. Sık sık yol kesip araç sürücülerinin kimliklerini kontrol eden PKK‘lılar şimdi de av faaliyetlerinde bulunan kişileri cezalandırılacağı yönünde bildiri yayınladı. HPG Dersim Saha Komutanlığı ismiyle yayınlanan bildiride, av faaliyetlerinin yasaklanmasına rağmen bazı kesimlerin halen faaliyetlerini yürüttükleri bu yasağa uymayanların görüldükleri yerde vurulacağı belirtildi.

“AVA ÇIKANLAR VURULACAKTIR” UYARISI

PKK‘nın yaptığı açıklamanın devamı şu şekilde oldu: “Yıllardır yaptığımız uyarılarla, yayınladığımız bildirilerle tüm av faaliyetlerini, orman katliamlarını yasakladığımızı ilan etmemize rağmen bazı kesimler halen av faaliyetlerinde ve orman kesimlerinden ısrar etmektedir. Bu bildiri yayınlandığı tarihten itibaren av faaliyetlerine devam eden, dışarıdan gelen avcılara öncülük eden kişiler görüldükleri yerde en sert şekilde cezalandırılacaktır. Bundan sonra dağ keçisi, keklik ve alabalık hayvanlarını avlayanlar bizim için düşmandır ve ona göre yaklaşımımızı belirleyeceğiz. Bu uyarılarımıza uymayıp ava çıkan kim olduğuna bakılmaksızın vurulacaktır.”

4 PKK‘LININ SİLAHLARINA EL KONULDU

Öte yandan Tunceli kırsalında geçtiğimiz gün avlanan 4 avcının PKK‘lı bir grup tarafından yakalanarak silahlarına el koyulduğu öğrenildi.

Haberin orijinali: http://www.haberler.com/yol-kesip-kimlik-kontrolu-yapan-pkk-simdi-de-av-6749599-haberi/

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.