ELF, et şirketine ait binayı ve araçları kundakladı

12 Nisan’ı 13 Nisan’a bağlayan Paskalya akşamı , zaman ayarlı 3 kundaklama aletiyle Persiteri’de Agios Pavlos Caddesi’nde yer alan bir kümes hayvanları şirketine ait binanın girişini ve 3 aracı (1 kamyon ve 2 kamyonet) imha etmek  amacıyla,  Yunanistan hapisanelerindeki tutuklularla dayanışma adına saldırdık.

Bu hedefi hayvanları metalaştıran endüstrilerin devlete, kapitale ve her türden otoriteryen üstyapıya karşı yürütülen mücadeleden dışlanamayacağı düşüncesiyle seçtik. Gözaltı eylemi de aynı: ister insan hapisaneleri –ıslah kurumları, toplama kampları; isterse et ve hayvan ürünleri endüstrisi yapıları olsun, fark etmez.

Eylemin zamanlaması da tesadüf değildi.  İnsanların bir gün önce Kilise’ye ve varoluşlarının özü kutsal ruhlara karşı görevini yerine getirmiş olmanın verdiği bir tembelliğe kendilerini bıraktığı bir andı. İktidarın farklı yüzlerini yansıtan, besleyen ve yeniden üreten, toplumun fiziksel ya da mental her tapınağı, her köşesi, her klişesi paramparça edilmeyi hak ediyor.

Bu tür alışkanlıklardan biri, dünyanın her yerine örneğin doğayı yağmalamak gibi “normal” kabul edilen et yeme alışkanlığıdır.

Bu eylemimizle eylemleri yüzümüzü defalarca güldüren Şilili yoldaşlarımızın çağrısına cevap veriyoruz. 14 Nisan’dan beri açlık grevinde olan Guillermo Duran, Juan Flores ve Nataly Casanova’ya selam olsun!

Aynı zamanda, ELF ve ALF eylemleri sonucu hapse atılan, suçlanan ve baskı gören insanlarla suç ortaklığı ve dayanışma hâlinde olduğumuzun sinyalini yolluyoruz.

Her asi insanı, her dayanışma grubunu, her doğrudan eylem hücresini gereken bütün şekillerde ve gereken bütün araçları kullanarak bütün cepehelerde saldırıları artırmaya davet ediyoruz.

ELF

http://directaction.info/news_apr19_15.htm (kısaltılmış hâli)

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.