Büyükada’da 2 at daha öldü

“YİNE BÜYÜKADA !YİNE ÖLÜM ! Kanlar içinde 2 can.

4 Haziran 2015 günü B.ada’da eski kaymakamlık binası önünde 2 at daha fayton kazası denilen cinayetler zincirinde yaşamını yitirmiştir. Nostalji, turizm geliri, faytoncuların ekmek kapısı gibi gerekçelerle her gün atlar ölüyor,öldürülüyor..
4.kare fotoğrafa iyi bakın, faytoncuların genel tavrı budur.

Fotoğraflar ,sayfa takipçimiz Kutlu Tarıman tarafından yollanmıştır ve yaşadığı olayı izniyle aynen yazdığı gibi aktarıyoruz.

“Dün saat 18:00 civarı Büyükada Nizam Mahallesi Çankaya Caddesi No:40 önünde bir “fayton kazası” meydana gelmiş. Bir at kanlar içinde can vermiş, diğerini ise ayağa kaldırmaya çalışmışlar kaldıramayınca üzerini örtmüşler. Ölmüş müydü yoksa ölüme mi terkedildi bilemiyoruz. Olaya tanık olan kişilerden biri annem. Kazanın nasıl meydana geldiğini bilmiyoruz ama kaza meydana geldikten sonraki olayları balkondan sonuna kadar takip etmiş. Olayı müteakip faytoncular toplanıyor, Belediye’den yetkili birileri geliyor, 2 tane de polis. 15 dakika gibi bir süre içinde atları kaldırıyorlar, etrafı yıkıyorlar ve gidiyorlar. Bu arada, olaya müdahale etmeye çalışan bir beyi faytoncular yaka paça uzaklaştırıyorlar, baygıntı geçiren bir hanımı da hemen uzaklaştırıyorlar, kimse gelmesin diye yolu kapıyorlar, annem balkondan fotoğraf çekiyor diye onu azarlıyor ve yuhalıyorlar. Bu arada ne polis, ne belediye faytoncuların bu korkutma ve sindirme eylemlerine müdahale etmiyor.”

Resimler ve haber: https://www.facebook.com/faytonabinmeatlaroluyor/photos/pcb.1694003767494757/1694003567494777/?type=1&theater

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.