ALF Almanya’da: 100 geyik üretim çiftliğinden doğaya salındı

Ä°lgili resim

Döndük, kaldığımız yerden devam ediyoruz- 100 geyik üretim çiftliğinden kurtarıldı, bir çok av kulesi ve av ekipmanı imha edildi.

Almanya civarlarında midemizi alt üst eden bir haber aldık. Bir ulusal parkta güya doğa korumacılık adına doğal hayatı öldüren lisanslı bir avcının bir de gizli bir iş yürüttüğünü öğrendik. Meğer adam kapalı bir mekânda ala geyik yetiştiriyor ve içeride bulunan bir av kulesinden hayvanları vuruyormuş. Hayvan ölülerini ve kemikleri de etrafta bırakıyormuş ruh hastası.

Hiç beklemedik ve hemen müdahale ettik. Duvarda gerekli büyülükte bir delik açtıktan sonra hayvanları dışarı çıkardık. Geyikler içerde kalmaya şartlanmıştı bu yüzden kolay olmadı, ama artık özgürlüğe koşabileceklerini görmek uğruna uğraştık. Sonunda 70-100 arası geyik doğaya salındı.

Onlara yolu göstermek için alanda sağa sola koşuştuktan sonra  çevredeki av kulelerine ulaştık ve ya onları yere yıktık ya da emniyetsiz hale getirdik.

Tesise yaptığımız bu seferde ayrıca bir sim karta bağlı kameralar bulduk, yanımıza alıp götürmeden önce bağlantılarını söktük. Bu aletler porsuk itlafına karşı mücadelemizde işe yarayacak. Ayrıca yavşağın kendi evindeki halini gösteren görüntüleri bulmak da sürpriz oldu, herif ormanlık alana yerleştirmeden önce kamerayı denerken görülüyor görüntülerde. Bu herif hakikaten pisliğin teki, görüntülerde adamın salonunda geyik faları, ayı ve bir gelinciğin de ölüsünü gördük çünkü, bu hayvanların için doldurulmuştu.

Bizim ardımızda ikinci bir grup aynı yere ellerinde öğütücü ve testere ile uğradı, geri kalan av kulelerinin de tamamen imha edilmesini sağladık böylece.

YABAN HAYATI İÇİN

UBS

Haber: http://directaction.info/news_june05_19.htm

Resim: https://www.deerworlds.com/fallow-deer/

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.