Earthlings/Dünyalılar

Earthlings belgeseli bir çeşit göz ameliyatı gibi… izledikten sonra gözleriniz daha iyi, daha net görüyor. 

Earthlings/Dünyalılar” üzerine 4 yorum

  1. EVET, EARTHLINGS. İZLEMEYE CÜRET EDEMİYORUM. YILLARDIR GÖRDÜĞÜM VE İZLEDİĞİM HAYVANLARA YÖNELİK ŞİDDETLE İLGİLİ MATERYALLER BENİ ÜZERİMDEN HİÇ ATAMADIĞIM BİR RUHSAL ÇÖKÜNTÜYE SÜRÜKLEDİ, İÇİMDE KESİF BİR KEDERLE YAŞIYORUM. İLK KEZ 1994 YILINDA TV’DE GÖRDÜĞÜM VE HEM DE FAZLA DETAYLI OLMAYAN MEZBAHA GÖRÜNTÜLERİ SONUCU DERHAL VEJETARYEN OLDUM. VE BU YIL DA VEGAN. HER ZAMAN ŞİMDİ KİMBİLİR NERELERDE HAYVANLARA NE EZİYETLER YAPILIYOR DİYE DÜŞÜNÜRÜM. İNSANLIĞIMDAN UTANIYORUM RESMEN. ONLAR BU HALLERDEYKEN 2 LOKMA YEMEYE, YATIP UYUMAYA İMTİNA EDİYORUM. SON ZAMANLARDA YENİ YENİ SAPIKLIKLAR İŞİTİYORUM, ACABA HEP BÖYLE MİYDİ BU DÜNYA YA DA ŞİMDİ Mİ OLDU DİYE SORUYORUM KENDİME. MİSAL BEN KÜRK GERÇEĞİNİ 2010 YILINDA ÖĞRENDİM. ÇİN’DE, G.KORE’DE KÖPEK-KEDİ YEDİKLERİNİ DE. BEN ÇOK ÜZGÜNÜM. ÖYLE DERT OLUYOR İÇİME CİLDİM BOZULDU. GİDEREK BÜYÜYEN BİR HÜZÜN ÇÖREKLENDİ İÇİME HAYATTAN HİÇ ZEVK ALMIYORUM.

    Beğen

  2. Insanin hayatini degistiren bir belgesel… Benimkini degistirdi.. ilk 5 dakikasi bile yetiyor ancak unutmamak, unutturmamak icin kendi psikolojinize bile zarar verse sonuna kadar izleyip gercekleri tamamen gormek gerekiyor..

    Beğen

  3. ben bunu izledim ve gerçekten olaylara karşı farkındalıklarım değişti. tahmin ediyordum ama bu kadar oldugunu değil. bunu izlemek bence vicdanla alakası olmayan bir durum. hayvanları seven, değer veren, onların haklarının olduğunu savunan herkes bu belgeseli kesinlikle izlemeli. gerçeklere göz yumamayız. aksine gerçekleri kavrayıp onlara çözüm üretmenin yollarını bulmalıyız.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.