Eskişehir’de Sokak Hayvanları Festivali

Haber: Eskişehir'de Sokak Hayvanları Festivali

Eskişehir’de sahiplenilmeyi bekleyen ya da geçici yuva arayan kedi ve köpekler için ‘Sokak Hayvanları Festivali’ düzenleniyor.

Özdilek Sanat Merkezi’nde, Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği, Eskişehir Sokak Hayvanlarına Yardım Projesi, Eskişehir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu veEskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Koruma Hakları Çalışma Grubu tarafından düzenlenen festivalde önce kermes kurulacağı, ardından ise kedi ve köpek güzellik yarışmaları yapılacağı belirtildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Duygu Kurt Zengin, festivalin sokak hayvanlarına karşı insanların duyarlılığını artırmak için yapıldığını ifade etti. Zengin, “Amacımız insanlara bir şekilde etkileyebilmek, hayvanların dışarıda neler çektiğini göstermek ya da barınakta yaşamın ne kadar zor olduğunu gösterebilmek. İnsanlar sokak hayvanlarının barınaklarda yaşamaları gerektiğine inanıyorlar. ‘Sokağımdan gitsin onlara belediye baksın’ mantığıyla hareket ediyorlar ama aslında barınaklar onlar için bir hapis yeri. Irk, tür ayrımcılığı yapmadan her kedinin ve köpeğin güzel ve özel olduğunu göstermeyi, satın alınmayıp, sahiplenmenin önemini halka göstermeyi istiyoruz” dedi.

Kermes sonrasında düzenlenecek Güzellik Yarışması hakkında bilgi veren Zengin, “Yarışmaya bu akşam 19 kedi katılacak. Hiç birisi cins kediler değil. İnsanlara sakat ya da özürlü hayvanların yaşama hakkı olduğunu göstermek için sokak kedilerini seçtik” diye konuştu.

Güzellik yarışmalarının jürisi ise Tepebaşı Doğal Yaşam Merkezi Veterineri Hamit Cem Köse, Odunpazarı Bakımevi Veterineri Serap Hasırcı Yavuz, EskişehirHayvanları Koruma Derneği Başkanı Duygu Kurt Zengin, Eskişehir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Buket Ünlü Hatip, Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin’den oluşuyor. Yarışma sonucunda birinciye 15 kilogramlık mama, ikinciye 7 kilogramlık mama, üçüncüye hediye sepeti, jüri özel ödülü ve madalyalar hediye edilecek. – ESKİŞEHİR

http://haberler.com/eskisehir-de-sokak-hayvanlari-festivali-4853464-haberi/

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.